Pet&Vet Hayvan Dostlarının Dergisi

www.patilioteller.com

Patilioteller.com, Haziran 2017'de kurulmuş, Türkiye’deki ilk ve tek evcil hayvan kabul eden otel, restoran, cafe ve parkların bir araya geldiği sitedir.

Evcil hayvan sahipleri olarak biz her tatile gidişimizde can dostlarımızı da yanımızda götürmek, değerli anlarımızı onlarla paylaşmak ve deneyimlerimize onları da dahil etmek istiyoruz. Onları yanımıza alamadığımızda ise, sevgili veterinerimize ya da evcil hayvan otellerine emanet ettiğimiz dostlarımızı her gün telefonla arayarak sesimizi duyurmaya çalışıyor, “acaba mamasını yedi mi?” “Acaba bugün kafesten kaç saat çıktı?” “Acaba keyfi yerinde mi?” gibi sorularla bunalıyor ve tatilimizden de bir şey anlamıyoruz. Bu durumu nasıl çözeriz diye uzun uzun düşünüp internette araştırmalar yaparken blog ve forumlarda yapılan paylaşımları araştırıp yıllarca bu konuda bilgi sahibi olmaya çalıştık.

Bazı forum ve bloglarda hayvan severlerin kendi çabalarıyla yaptıkları ufak tefek listelerin yetersiz kaldığını, sağlıklı ve güncel bilgileri yansıtmadığını fark ettik. Booking.com gibi büyük rezervasyon sitelerinde evcil hayvan kabul eden oteller listelerini incelediğimiz zaman, otellerin büyük bir kısmının aslında evcil hayvan kabul etmediğini hatta “sayfaları daha kalabalık görünsün diye” evcil hayvan kabul ettiğini yazan otellerle bile karşılaştık. Diğer rezervasyon sitelerinde ise çok kısıtlı bir bilgiye ulaşabildik ve aynı sorun restoran ve park araştırmalarımızda da karşımıza çıktı. Bu soruna daha fazla kayıtsız kalamazdık. Uzun bir araştırma süreci sonrasında otellere tek tek görüşüp, detaylı bilgi toplamaya ve Patilioteller.com’u kurup bu bilgileri Türkiye’de yaşayan tüm hayvan severlerle paylaşmaya karar verdik.

Şunu özellikle belirtmeliyiz ki, kendi kedi ve köpeklerimizin kalmasını kabul etmediğimiz koşullarda evcil hayvan kabul ettiğini beyan eden hiçbir otel patilioteller.com’da yer almıyor. Bu siteyi hazırlarken görüştüğümüz “evcil hayvan kabul ediyoruz” diyen otellerden bazıları köpeklerimizi dışarıya bağlamak, kedi ve köpeklerimizi kafesten çıkartmamak, dostlarımızı tesis yakınında bir pet oteline yönlendirmek, onları depoda tutmak ya da resepsiyonda kafesiyle bırakmak gibi öneriler sundular. Bu uygulamaların hiçbirini kabul etmemiz mümkün değildir. Dolayısıyla bu şartlarla evcil hayvan kabul eden oteller bu sitede asla yer almıyor ve hiçbir zaman da almayacak. Patilioteller.com’da gerçekten hayvan sever tesislere yer veriyor ve bu konuda çok hassas davranıyoruz.

Bizler, bizim gibi evcil hayvanlarıyla seyahat eden tüm hayvan severleri internetteki bilgi kirliliğinden kurtarıp, sağlıklı bilgilerle yönlendirmek ve can dostlarıyla en güvenilir şekilde konaklamalarına yardımcı olmak amacıyla yola çıktık. Bu sitede size tüm ailenizle birlikte, can dostlarınızdan ayrılmadan tatil yapmayı vadediyoruz.

Yoruma kapalı.