Pet&Vet Hayvan Dostlarının Dergisi

WİNPET YARA KORUYUCU KORSE

Sağlık İçin Konfordan Vazgeçmenize Gerek Yok, Artık WinPet Var.
Veteriner Hekim Emirhan Yaramancı, evcilimizin sağlığına daha hızlı kavuşmasını sağlayan WinPet Yara Koruyucu Korse hakkında bilgiler verdi.

Merhaba, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Merhabalar, İsmim Emirhan YARAMANCI Veteriner Hekimiyim. 1973 yılında Niğde de doğmuşum. Ancak, eğitim ve iş hayatımın büyük çoğunluğunu Anadolu’nun farklı illerinde geçirdim. Uzun bir kamu görevinden sonra ani bir karar ile kamu ile yollarımı ayırdım, ticareti tercih ettim. Halen klinisyen Veteriner Hekimi olarak iş hayatımı devam ettiriyorum. Bununla birlikte imtiyaz haklarına sahip olduğum WinPet Medikal ve Yara koruyucu Korse’nin Ar-Ge sini yürütmekteyim. Proje sahibiyim.

WinPet Yara Koruyucu Korse nasıl ortaya çıktı?

Aslında Her buluşun temelinde sorunlar ve bu sorunlara çözüm üretme gayreti vardır. Postoperatif dönem olarak isimlendirilen; operasyon sonrası bakım veya iyileşme sürecinin doğru yönetilebilmesi, Veteriner Hekimliği mesleğinin en önemli sorunlarından kabul edilir. Genelde insanlık dışı yada ilkel yöntemler ile takip edilmeye çalışılan bu süreç için tüm Dünya’da ciddi bir çözüm arayışı var idi. Lakin, bu soruna çözümü WinPet Medikal üretti.
Her şey 2007 yılında kliniğimize oldukça ileri meme tümörleri olan dişi Kangal ırkı köpek hastamızın gelmesiyle başladı. Zorlu bir operasyon ile tüm meme bezlerini aldığımız, tümörlü dokuları temizlediğimiz hastamız ertesi gün dikişlerinin hepsini çözerek hayatını tehlikeye attı. Tüm Dünya da geçerli yöntem olarak kullanılan Elizabet Yakalığı işe yaramamıştı ve hastamızın hayatını kurtarabilmek için çözüm üretmemiz gerekiyordu. O günün şartlarında, plastik su şişesinden ürettiğimiz ve hastamızın hayatını kurtaran ilkel korse, daha sonra yürütülen uzun bir Ar-Ge sürecinin sonunda; Nano teknoloji ürünü teknik kumaştan üretilmiş ve sorunun tam manası ile çözümü olmuş Medikal bir ürün olarak ortaya çıktı.

WinPet’i okuyucularımıza tarif edebilir misiniz?

WinPet Projesinin çıkış ürünü olan Yara Koruyucu Korse; Pet hastalar ile Kemirgenlerde yarayı bütün dış etkenlerden ve hastanın kendisinden koruyan Veteriner Medikal bir üründür. Teknik kumaştan üretilmiştir. Nanoteknoloji eseridir. Ürünün hammaddesi olan WinTex kumaşının kendi içinde, amacına yönelik birçok teknik özelliği mevcuttur. Bunlar arasında en önemlileri; Yırtılma mukavemetinin yüksek olması, Sıvı geçirmez olması, Hızlı kuruyabilir olması, Teel atmaması-sökülmemesi, Antimikrobiyal ve antialerjik olması vb. sayılabilir. Ürün giydirilebilir, elbise şeklinde tasarlanmış bir bandaj olarak da tarif edilebilir. Üründe tasarım özellikleri sayesinde yara ventilasyonu sorunsuz sağlanmıştır. İyileşme sürecinde kullanılan, başta Yakalıklar olmak üzere, klasik ve ilkel yöntemlere oranla hastanın yaşam konforunu nerede ise hiç kaybetmez.Deprese olmayan hastalarda iyileşme süreci olağan seyrinde devam eder.Dolayısıyla bu süreç çok daha konforlu olmakta ve kısa sürede atlatılmaktadır.

WinPet hangi hastalık ve operasyonlarda kullanılıyor?

WinPet Projesi 7 parçadan oluşan bir koleksiyondur. Bu gün için ticarileşen ürünümüz Gövde Aparatıdır. Gövde Aparatı gövde de oluşabilecek her türlü yaralanmalarda, deri hastalıklarında ve cerrahi operasyonlarda kullanılabilir. Veteriner Hekimlikte PET hastalarda başta kısırlaştırma, meme tümörü, mide-barsak operasyonları, sezeryanlar, metrit operasyonları olmak üzere, uyuz-mantar-egzema gibi deri hastalıklarında, apse operasyonlarında ve diğer tüm sebeplere bağlı olarak gövdede oluşan yaraların tedavi sürecinde güvenle kullanılabilir.
Koleksiyonun diğer parçalarının tamamlanması ile bacaklarda, boyunda, kafada ve kuyrukta oluşabilecek diğer yaraların tedavisinde de WinPet kullanılabilecektir.

WinPet hastalar için ne tür bir kolaylık sağlamaktadır?

Halen kullanılan klasik yöntemlerin hepsinde hasta-hasta sahibi ve hekim bir takım sıkıntılar çekmekte ve dolayısıyla iyileşme süreci doğru yönetilememektedir. Operasyondan WinPet Yara Koruyucu Korse ile uyanan hastada ise ürüne adaptasyon süresi çok kısa olmakta, hasta ürünü operasyonun bir parçası olarak kabullenmektedir. Dolayısıyla yaşam konforu olumsuz etkilenmeyen, hayatını tek başına devam ettirebilen hastada, bağışıklık sistemi güçlü kalmakta ve yara iyileşme süreci olağan seyrinde devam etmektedir. Kritik bir sürecin bu kadar kolay atlatılması başta hasta sahibi olmak üzere, hasta ve Hekim için çok büyük mutluluk kaynağıdır.

Her boy ve ağırlıktaki hasta güvenle WinPet’i kullanabilir mi?

WinPet Yara Koruyucu Korse’nin Gövde Aparatında farklı boy-kilo ve türdeki hastalar için tasarlanmış 7 farklı beden vardır. Öyle ki, 0,5kg ağırlığındaki yavru kediden, 120 kg ağırlığındaki bir Mastiffe kadar bütün PET’lerWinPet’i güvenle kullanabilirler.

WinPet’idiğer ürünlerden farklı kılan özellikleri nelerdir?

İyileşme sürecinin yönetilmesinde halen kullanılan klasik yöntemlerin her birisinin kendi içinde sıkıntıları vardır. Bu süreçteYakalıklar, Ağzın sürekli kapalı tutulmasını sağlayan Ağızlıklar, Dar Kafesler, Sedatifler, Acı Spreyler, Bandajlar kullanılan yöntemler arasındadır. Öyle ki, en çok tercih edilen yakalıklar dan PET hastalar nefret ederler. Bu yöntem hastada depresyon ve anksiyete duygularını tetikler. Aslında onları anlamak için empati kurmak gerekir. Sizin için ağır bir travma kabul edilebilecek bir operasyon geçirmişiniz, hiç tanımadığınız ve tedirgin olduğunuz bir ortamda anesteziden uyanıyorsunuz. Anestezinin etkisi ile bulantılarınız ve yoğun bir baş ağrınız var. Ameliyat yeriniz sızlıyor. Bir de kafanızda huni var. Çılgına dönüyorsunuz, birileri size bu huninin iyileşme için gerekli olduğunu ve geçici bir süre kullanman gerektiğini anlatsa belki ikna olup rahatlayacaksın ama bunun anlatılması da mümkün değil. O zaman hayata küsüp deprese oluyorsunuz. Dolayısıyla bütün bağışıklık sisteminiz çöküyor.
Oysa, WinPet Yara Koruyucu Korse ile ameliyattan uyanmış bir hasta, WinTex kumaşının yumuşak ve elastan dokusu ile sarılıp korunduğunu hissediyor. Vücudu birçok noktadan hafif basınç etkisi ile sarıldığı için algısı ve dikkati dağıtılıyor. Yarasını ve diğer sorunlarını unutuyor. Operasyondan kısa bir süre sonra kalkıp mobilize olabiliyor. Dolayısıyla hayatında çok da değişiklik olmadığını kabul edip ürünü ve içinde bulunduğu durumu çok daha hızlı kabulleniyor. Deprese olamayan hasta da immun sistem korunduğu için yara iyileşme süreci olağan seyrinde devam ediyor ve bu süreç çok daha kısa sürüyor.

Umut ederiz ki Patili dostlarımız hiçbir zaman yaralanmaz ve hastalanmazlar. Ancak, böyle sıkıntılı zamanlar da artık korkmalarına gerek yok. Çünkü, bundan böyle yanlarında WinPet Yara Koruyucu Korse gibi güçlü bir dostları ve yardımcıları var.

Yoruma kapalı.