Pet&Vet Hayvan Dostlarının Dergisi

ŞOPENGAZİ NEBİHA DEPREM BAKIMEVİ’NİN YENİLENMESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Onur Demir’in sosyal medyada, 2000 civarı köpeğin yaşadığı Şopengazi Nebiha Deprem Bakımevi’ne destek çağrısında bulunmasıyla bir araya gelen hayvanseverler, bakımevinde tadilat ve temizlik yaptılar.

Etkinliğe katılan gönüllüler, bakımevindeki tüm bölümlere girerek eski ve yıpranmış kulübeleri atıp yerleri temizlediler. Yemek ve su teknelerini yıkadılar. Yavru bölümündeki köpeklerin yemeklerini hazırladılar.

Geçtiğimiz yıllarda da bu tür etkinliklere öncülük eden Onur Demir, yaklaşık 2000 köpeğin yaşadığı İzmir Şopengazi Köpek Barınağı’na düzenledikleri etkinliğin dolu dolu geçtiğini söyledi. Demir, ‘’ Etkinliğe gelen gönüllüler ve bizi misafirperverlikleri ile mutlu eden barınak sorumluları Gülgün Hamamcıoğlu, Hatice Şenoğul ve Yeşim Dibek’ in katılımıyla barınak bölümlerinin düzeni, temizliği, eski kulübelerin tasnifi ve tamiratı, canların beslenmesi üzerine çalışmalar yaptık. Barınak canları bol bol sevildi. Emeği geçen ve katılan herkese çok teşekkür ederim’’ dedi.

Bu etkinliklere katılımın artması için duyarlı İzmir insanına, çağrıda bulunan Demir, bir daha ki etkinlikte daha kalabalık bir gönüllü grubu ile gelip barınağı daha iyi hale getirmek için çabalayacaklarını söyledi.

Yoruma kapalı.