Pet&Vet Hayvan Dostlarının Dergisi

Sokak Hayvanları Yararına Kermes

Karabağlar Belediyesi Ekolojik Denge ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu(KETA) sokak hayvanları yararına bir kermes düzenledi. Kermeste Karabağlar Belediyesi Kent Konseyi, Kar-Gönül Kooperatifi ve gönüllü işletmeler satış yaptı.

“Elde edilen gelirle sokak hayvanlarına besleme yapacağız”

Karabağlar Belediyesi Ekolojik Denge ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Lideri Fatma Şimşek, Karabağlar’da yaklaşık 52 bin tane sokak hayvanı olduğunu ve çoğunu bildiklerini söyledi. Şimşek “Belediyemizin veteriner işleri, bu hayvanlar için tüm gücüyle çalışıyor. Aşılama, bakım, tarama, kısırlaştırma, kedi evleri gibi hizmetler yapıyor. İş birliğimiz de çok olumlu. Karabağlar insanı da hayvanlara duyarlı; besliyor ve ilgileniyor ama özellikle ormanlık ve kırlık alanlarda yaşayan hayvanlarımız kış şartlarında bu dost elinden yoksun. Biz de o ‘dost el’ olalım dedik. İlk kez bir kermes düzenledik. Gelirimiz ile o ulaşılmayan sokak hayvanları grubuna besleme yapacağız.” şeklinde konuştu.

 

‘Ne kadar çok olursak o kadar yararlı oluruz’

Şimşek; çalışma grubunun; Karabağlar Belediyesi, Kent Konseyi, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve gönüllü kuruluşlar ile birlikte sokak hayvanları konusunda ilçe halkında duyarlılık oluşturmak ve çeşitli çalışmalar yapmak için bir araya gelen gönüllülerden oluştuğunu da da dile getirdi. “Ne kadar çok olursak o kadar yararlı oluruz düşüncesindeyiz.” diyen Şimşek Karabağlar’daki gönüllüleri birlikte çalışmaya davet etti.

Yoruma kapalı.