Pet&Vet Hayvan Dostlarının Dergisi

PET&VET DERGİSİ HAYCANSEVERE KONUK OLDU

Bu hafta Haycansever’de, PET&VET hayvan dostları dergisi yazı işleri müdürü Nuran Ergün’ü konuk ettik, bir hayvan dostu derginin kuruluş fikrinden, dergi çıkarmaya başlanmasıyla birlikte başta İzmir bölgesi olmak üzere Türkiye genelindeki hayvan dostlarımızın ne gibi problemlerle karşı karşıya olduğunu ve ne gibi çözümler üretebileceğimizi konuştuk, işte programımızdan bazı satır başları

Kitap evlerinden ve Veteriner Kliniklerinden satın alabileceğiniz ve aynı zamanda internetten abone olabileceğiniz PET&VET Hayvan dostları dergisinden elde edilen gelir, hayvan dosttlarımıza harcanmaktadır.

Dergi sayesinde insanlarla, desteğe muhtaç hayvan dostları arasında bir köprü kurulması hedefleniyor,
Sokak hayvanları sorunu sadece ortak bir eylemle çözülebiliriz, bu bağlamda insanlarımızda farkındalığı arttırmak bizim birincil görevimizgerek Haycansever programı, gerekse Pet&vet dergisi gibi çalışmalar bu amaca hizmet etmektedir

Hayvan barınaklarında koruyucu aile olmak isteyenler, evlerine bir hayvan sahiplenmeden barınaklara hafta sonları ziyarette bulunarak bakıma ve sevgiye muhtaç dostlarımıza aile olabilirler.

Ülkemizde hayvan koruma adına birçok gönüllü derneğimiz var ve bu dernekler gerçekten büyük emekler harcayarak çözüm üretmeye çalışıyorlar fakat sorunlarımızın kökten çözümü için bütün derneklerin ortak bir eylemle hareket etmesi gerekmekte, burada dernek yöneticilerine ciddi sorumluluklar düşüyor.

Yıllar önce İstanbul’da kuyuya düşen bir köpeğin hikayesini film yapıyorlar, ‘’Kuyunun dibinde de olsan umudunu kaybetme’’ sloganıyla gösterime girecek olan filmin yayınlandığı dönemde duyarlı dostlarımızı filmi izlemeye davet ediyoruz.

Tüm bunlara ek olarak, dostlarımıza destek olabileceğiniz iki etkinliği paylaşmak istiyorum,
Şopen-Gazi Barınağında hafta sonu etkinliği ile *Seferihisar Yelkiyeni çiftlik de rock konseri düzenleniyor, konsere katılmak isteyenler, sadece iki yada üç kiloluk mama ile giriş yapabilirler.

Sevgiyle aşamayacağımız bir konu yoktur, buna bir kedi, bir köpek sahiplenerek başlayan çocuklarımız dünyayı değiştirecektir.

Sevgiyle…
Halis Özcan
Veteriner Hekim

Yoruma kapalı.