Pet&Vet Hayvan Dostlarının Dergisi

Nikah Şekeri Yerine Mama

İzmir’de evlenecek olan Burhan Gök-Gökçan Yıldız çifti nikah şekeri yerine mama dağıttı. Düğün öncesi aldıkları kilolarca mamayı ihtiyacı olan alanlara götürüldü.

İzmirli çift konuklarına nikah şekeri yerine daha anlamlı bir armağan sunmak istedi. Düğünde konuklara nikah şekeri yerine adlarına sokak hayvanlarına bağış yapıldığını gösterir kartpostallar dağıtılacak.

Günlük hayatlarında da sokakta yaşayan hayvanlara yardım ettiklerini dile getiren Gökçen Yıldız, “Nikah şekeri dağıtmayı gereksiz bulduğum için istemiyordum. Hem işe yaramıyor hem de çoğu insan atıyor. Ona ayıracağımız bütçeye, biraz daha ekleyerek sokaktaki canlarımıza yardım etmek için böyle bir şey yapalım dedik. İnsanların da hoşuna gider, bizim vasıtamızla bir yere yardım etmiş olurlar. Biz zaten elimizden geldiğince sokakta yaşayan canlarımız yardım ediyoruz, bu bahaneyle biraz daha büyük bir şey yaptık. 60 paketin üzerinde mama dağıtımı yaptık. Kimisini orman beslemesi, kimisini sokak kedilerini besleyen kişilere ilettik. Kalan mamaların tümünü de Şopengazi Nebiha Deprem Bakımevi’ne getirdik.”

 

 

Yoruma kapalı.