Pet&Vet Hayvan Dostlarının Dergisi

85. Yıl Anadolu Lisesi’nde Hayvan Hakları Eğitimi

HAYTAP, Buca 85. Yıl Anadolu Lisesi öğrencilerine hayvan hakları konusunda eğitim verdi. Okulun İngilizce Öğretmeni Ayşe Ada Kaya’nın da konuşma yaptığı eğitime öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

HAYTAP’ın her sene hayvan hakları konferansı verdiği 85. Yıl Anadolu Lisesi’nin bu yılki eğitimi 27 Aralık Perşembe günü, Öğretmen Ayşe Ada Kaya’nın davetiyle düzenlendi. Tüm gün hayvan hakları eğitimi verilen konferansta HAYTAP Basın Sözcüsü Şule Baylan ve diğer HAYTAP gönüllüleri, öğrencileri bilgilendirdi.

Hayvanseverliği ile bilinen ve her sene bu konferansın düzenlenmesine vesile olan Ayşe Ada Kaya da Büyükada’da faytonların gördüğü eziyet ile ilgili konuşma yaptı.  Öğrencilerin bilinçlenebilmesi ve hayvanlara karşı duyarlı bir neslin yetişebilmesi amacıyla verilen bu eğitimin sonunda öğrenciler, HAYTAP tarafından farkındalık yaratmak için yaptırılan afişlerle fotoğraf çektirdi.

Okulda düzenlenen eğitimlerin yanı sıra sık sık barınak ziyaretlerinde de bulunan 85 Yıl Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, bu sayede hayvanlarla ilgili bilinç oluşturuyor ve diğer okullara da örnek oluyor. 

Yoruma kapalı.